Osalesime Eesti Autismifondi avaüritusel 19. veebruaril 2019

Suur tänu Autismifondile ka meid, Eesti ainsa autistide eneseesindusühingu liikmeid fondi avaüritusele kutsumast! Meie MTÜ-st oli üritusel kolm inimest ja meil oli meeldivaid ja huvitavaid vestlusi päris mitmete üritusel osalejatega.
Tahame tähelepanu juhtida sellele, et Eestis on lisaks intellektipuudega vm liitpuudega autistidele ka väga palju ilma intellektipuudeta autiste ja autistlike joontega inimesi, kellest suurem enamus on tõenäoliselt ilma autismidiagnoosita (meenutagem näiteks ühe Eesti tuntuma autismiuurija Amar Annuse kirjutist Arvo Pärdi õpetaja, geniaalse, kuid ka elus suuri raskusi kogenud helilooja Heimar Ilvese kohta: http://kjt.ee/…/religioon-ja-savantism-mida-uskus-heimar-i…/). Me soovime, et kõiki autiste märgataks, mõistetaks ja toetataks tulevikus senisest enam. Usume, et koostöös Autismifondi jt samalaadsete suurepäraste algatustega saab see meie unistus kindlasti teoks.

Täname: Liis EhrmingerIvica MägiKaia IvaHelle KändJanno KellRobert MandelkornJanek MäggiArvo Pärdi Keskus / Arvo Pärt CentreMichael PärtKalle PallingMaris ViisilehtAnne-Ly Gross-MittRändajaKultuuriministeeriumMercedes-Benz – SilberautoEstonia KlaverivabrikEstelonAdvokaadibüroo COBALTErnst & YoungMaarja Oviir-NeiveltIndrek Neivelt, Martin Kruus, Aivar BerzinECM RecordsPR FOODSHuko LaanojaTuulike Mänd (nimetasin mõned fondiga ja/või avaürituse õnnestumisega teadaolevalt seotud nimed ja asutused ja lisaks üritusel meid transpordi ja toega abistanud ja meiega sõbralikult vestelnute nimed juhuslikus järjekorras, kindlasti on palju nimesid siit välja jäänud)